tr+90 212 886 66 20 info@pektas.com.tr
tr+90 212 886 66 20 info@pektas.com.tr

Giydirme (Silo) Raf Sistemi

Giydirme Raf Sistemi

Bu sistemde, ayrı bir bina inşa edilmesine gerek kalmadan, direk olarak raf elemanlarının üzerine çatı ve cephe kaplaması yapılarak silo depo oluşturulur.

Giydirme Silo Depo sisteminde, inşaat yatırımı yapmaya gerek yoktur. Arazi üzerine beton dökülerek raflar bu betonun üzerine sabitlenir. Daha sonra, raf elemanlarıyla oluşturulan bu depo sisteminin üzerine çatı ve duvar kaplamaları kaplanarak bir yapı oluşturulur. Bu nedenle de, inşaat maliyetinden kaynaklanan yatırımdan %35’e kadar tasarruf sağlar. Ayrıca, istenilen yüksekliğe kadar raf yapılabildiği için, alandan maksimum fayda sağlanır. Buna ek olarak, binalardaki kolon ve kirişlerden kaynaklanan alan kayıplarının da önüne geçilmiş olur. Bir bina inşa edip içerisine raf sistemi yapılmasıyla kıyasladığında, giydirme silo depo maliyetinin çok daha avantajlı olmasından dolayı tercih edilen sistemdir. Ayrıca, Giydirme Silo Depo sistemi demonte edilebilir yapıda olduğundan, adres değişikliği durumlarında kolayca sökülerek başka bir yere nakledilebilir.

Bu sistemde, raflar yalnızca istiflenen ürünleri ve bina elementlerini taşımakla kalmaz, binanın farklı elemanları ile hareketli istifleme araçlarının rüzgar ve karın neden olduğu dinamik etkiyi, deprem gibi sismik hareketleri ve diğer tüm dış etkenlerin neden olduğu etkenlere karşı koyacak şekilde planlanır ve inşa edilir.

Giydirme Silo Depo sistemi, AS/RS Stacker Crane sistemiyle birleştirilerek otomatik hale getirilebilir ve böylece en yüksek performans sağlanmış olur. Koridor mesafeleri, İstifleme araçları veya “Stacker Crane” genişliğine ve yüksekliklerine göre ayarlanır. Yukarı doğru 30 metre makas altı limitine kadar çıkmaya imkan sağlamaktadır.Çelik montajından sonraki aşamada isteğe bağlı çeşitli kaplama malzemeleri ile (panel) dış cephe ve çatı kaplanarak tamamlanır. İstenirse, anahtar teslimi olarak yapılabilmektedir.

Giydirme Silo Depo sistemleri, Pektaş’ın uzman mühendisleri tarafından deprem, rüzgar ve kar yükleri titizlikle hesaplanarak projelendirilir ve tecrübeli montaj ekibi tarafından inşa edilir.

Avantajları:

İnşaat yatırımı yapmaya gerek yoktur.
Klasik bina ve raf maliyetinden daha az maliyetlidir.
İnşaat maliyetinden %35’e kadar tasarruf edilebilir.
30 metreye kadar istenilen yüksekliğe kadar inşaa edilebildiğinden, arazi kullanımında büyük tasarruf sağlar.
Binalardaki kolon ve kirişlerden kaynaklanan alan kayıplarının önüne geçer.
Her tip istifleme cihazı (forklift) kullanımına uygundur.
İhtiyaç halinde modül eklenebilir.
Demonte yapıda olduğundan, istenirse sökülüp başka yerde yeniden kurulabilir.
Tüm ürünlere çabuk ulaşım sağlar.
İstenirse, otomatik depo sistemleriyle de beraber kullanılabilir.

Giydirme Raf Sistemi
Giydirme Raf Sistemi
Giydirme Raf Sistemi
Giydirme Raf Sistemi
Giydirme Raf Sistemi
Giydirme Raf Sistemi