Müşteri Anlayışı

Dürüst, güvenilir, gizli kapaklı bir yönü olmayan tarzda ilişkiler kurarak, müşteri ile aynı derecede sorumluluk hissedip; tutarlı, doğru, istikrarlı ve sürekli geri bildirimlerle müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutan bir anlayışta iş yapmak.

Takım Çalışması

Takım sinerjisi yaratmayı bilen, önsezilere ve sorumluluk dayalı, kararlı, yenilikçi, bütünlükçü, sürekli destekleyen, her türlü riske duyarlı, sorun ve engellere meydan okuyabilen, aynı zamanda başarıyı da paylaşan bir yaklaşımda çalışmak ve üretmek.

Etik Duruşumuz

Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde sosyal ve kültürel değerlere saygı gösterir, yasalara, iş etiği kurallarına uygun ve şeffaf davranırız. Dürüstlüğe, açık iletişime büyük önem veririz.

Zamanında Teslim

İlerlemeyi aktif tutan, anında aksiyon alabilen, inisiyatif kullanabilen, firma itibarını ve müşteri memnuniyetini şiar edinmiş tutarlı bir yaklaşımla işleri teslim etmek.

Pektaş Raf Sistemleri

Lojistik ve sanayi sektörü için özel tasarımlı depo rafları ve anahtar teslimi otomasyon sistemleri üretimi alanında faaliyet gösteren Pektaş, 1977 yılında İstanbul’da kurulmuş, 1980’den beri raf sistemleri üretimi yapmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine özel, yenilikçi çözümler sunarak, kısa sürede sektörde lider konuma gelmiş olan, sektörün en eski firmalarından birisidir. Sahipleri de mühendis olan ve kurulduğu günden beri,mühendislik hesaplarıyla yaptığı ürünlerinin kalitesine son derece özen gösteren Pektaş, sorumluluk sahibi uzman Mühendis kadrosuyla teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. AR/GE çalışmalarıyla, kendi geliştirdiği yenilikçi Depo ve Lojistik Çözümlerini üreterek, uzun yıllardır sektöre yön vermekte ve lider pozisyonunu haklı olarak korumaya devam etmektedir.

7500 m2 kapalı alan üzerine kurulu büyük ve modern üretim tesislerinde, yüksek üretim hızı ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standartlarında kaliteli üretim yapmaktadır. Yüksek mukavemetli profiller, rollforming hatlarında kesintisiz olarak istenilen boylarda kesilmekte ve tamamen bilgisayar kontrollü şartlarda yüzey temizleme, fosfatlama ve toz boya işlemleri gerçekleştirilerek, yüksek yüzey kalitesi sağlayan elektrostatik veya epoxy polyester toz boya ile, ya da ihtiyaca göre özel durumlarda elektrostatik yaş boya ile kaplanmaktadır.

Pektaş çalışmalarında, kalitesinden ödün vermemeyi temel prensip edinmiştir. İlk günden itibaren tüm faaliyetlerinde gösterdiği titizlik ve ciddiyeti, uzman ve kaliteli çalışanları ile Pektaş, bugünkü konumuna ulaşmıştır.