Karma Palet Hazırlama

Müşterinin talebine göre, deponun farklı yerlerindeki paletlerden belirli miktarda alınan çeşitli ürünlerin, bir palet üzerinde toplanarak müşteriye karışık ürünlerden oluşan karma bir palet gönderilmesi operasyonudur.

Karma Palet Hazırlama, deponun her yerindeki ürünlerin tek tek gidilip alınması ve geri gelinip tek bir paletin üzerine koyulması şeklinde elleçleme yoluyla manuel yapılabildiği gibi, Pektaş’ın Konveyör çözümleri ile Kangroo ve Junior isimli otomatik araçları (shuttle) ve robotlardan oluşan çok daha komplike otomasyon sistemleri kullanılarak da sağlanabilir.

Pektaş, 40 yıllık tecrübesiyle, sizin için en ideal sistemleri önerecek ve başarıyla anahtar teslim olarak yapacaktır. Depodaki operatörlerin her bir ürünü almak için deponun bir köşesinden diğer köşesine sürekli gidip geldiği hataya, kazalara açık ve zaman kaybettirici manuel bir sistem yerine, Pektaş’ın tamamen Türk mühendislerinin Arge çalışmalarıyla ortaya çıkarttığı ve bir çok yerde başarıyla uyguladığı uygun fiyatlı taşıyıcı araçlar(Konveyör, Shuttle, vb.) bu işlemleri bir düğmeye basılmak suretiyle hızlı, hatasız ve el değmeden gerçekleştirebilir.

Karışık Palet Hazırlama

Depoda çeşitlerine görepaletlenmiş olarak farklı konumlarda olan ürünlerin, müşterinin ihtiyacına göre bir palet üzerinde farklı çeşit ürünlerden azar miktarlarda sipariş verdiği durumlarda, karışık ürünlerden oluşan karma bir palet hazırlanması gerektiği durumlarda çok faydalıdır.

karma-palet-hazirlama
karma-palet-hazirlama
Karisik-palet-hazirlamak
Karisik-palet-hazirlamak-02
Karisik-palet-hazirlamak
Karisik-palet-hazirlamak
çapraz-sevkiyat-02