Otomatik İstifleme

  • Tedarik zincirindeki maliyetlerde ve tedarik zamanlarında önemli tasarruflar sağlar.
  • Depolamanın operasyonel maliyetleri, stok tutmanın toplam maliyetine önemli ölçüde etki etmektedir.
  • Geleneksel depolamanın alternatifi olan çapraz sevkiyat operasyonunda ise sadece mal kabul, bekletme (staging) ve sevkiyat fonksiyonları bulunmaktadır.
  • Daha sık aralıklarla yapılan teslimatlara bağlı olarak eksik olan siparişlerin daha hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlar.
  •  Depolama ve sipariş toplamayı ortadan kaldırdığı için azaltılmış malzeme yüklemekten kaynaklanan iş gücü maliyetini azaltır.
  • Daha çevre dostudur.
 

 

çapraz-sevkiyat-03
çapraz-sevkiyat-01
çapraz-sevkiyat-02

Cross docking, bir çok firma için çok önemli bir prosestir. Cross Docking (Çapraz Sevkiyat), bir aktarma merkezi veya dağıtım merkezinde gerçekleştirilir. Genellikle gelen ve giden kamyonların arasında bir terminal bulunur ve aktarma, kamyonların kapıları arasında gerçekleştirilerek, malzemelerin gelen kamyonlardan alınarak, crossdock terminalinin diğer tarafındaki giden kamyonlara aktarılması sağlanır.Üretim, perakendeci, nakliye, lojistik bölümleriyle ilgili cross docking için çok sayıda farklı inbound ve outbound senaryolar vardır. Cross Docking, elleçlemeyle manuel yapılabildiği gibi, bir forklift, sorter, konveyör bant ve robotlardan oluşan daha kompleksotomasyon sistemleriyle taşıma yoluyla da yapılabilir. Malzemeler, aradaki terminalde, varış yerlerini belirlemek için boşaltılabilir, taranabilir, sıralanabilir, karışık paletlere veya karışık kamyonlara yerleştirilebilirler.

Cross Docking (Çapraz Sevkiyat) farklı çok özel ürünler için tedarik zincirinin bir parçası olarak yapılabilir. Sıralanacak ürünler, ya da en verimli ve en hızlı şekilde birden fazla hedefe teslim edilmesi gereken ürünlerin lojistik prosesi için çok faydalıdır.
Çok sayıda küçük ürünün tek bir nakliyede birleştirilmesiyle nakliye maliyetinden tasarruf sağlarken, teslimatı hızlandırarak zamandan da tasarruf sağlar.

Anahtar Teslimi Projeler

Pektaş, depo ve lojistik sistemlerindeki 40 yıldan fazla tecrübesiyle, Cross Docking (Çapraz Sevkiyat) işlemlerinizi ister manuel, ister yarı otomatik, isterse tam otomasyonlu sistemleri sizin için en verimli ve en düşük maliyetli şekilde planlayarak anahtar teslimi yapmakta ve %100 müşteri memnuniyeti sözü vermektedir.