Reks Tipi Raflar

Başlıca otomotiv sektörü yedek parça depolarında uygulandığı gibi, çok çeşitli ürünlerin tek bir depoda değişik stoklama pozisyonlarında depolanma ihtiyacı olduğu her sektörde kullanılabilen en güzel çözümlerden biridir.

Pektaş tarafından geliştirilmiş olan Reks tipi raf sistemi, genel olarak otomotiv sektörü yedek parça depolarında kullanılan depolama sistemidir. Sistemde cıvatalı bağlantı kullanılmayan tamamen modüler geçme montajıyla oluşturulan bir Pektaş çözümüdür.

Sistemin ara raflarının delikli olması ve seperatör ile göz göz ayrılabilmesi rafın çok fonksiyonlu kullanılmasını sağlamaktadır. Otomotiv yedek parça dışında çok çeşit ürünlerin değişik stoklama pozisyonunda aynı yerde depolama ihtiyacı olduğu her sektörde kullanılmaktadır. Özellikle çok fazla adresleme yapılacak olan projelerde bu rafların tercih edilmesi uygundur. Küçük ve çeşit sayısı fazla olan ürünlerin stoklanması için en uygun raf sistemdir.

Reks tipi raflarda da deponun yüksekliğine göre tek katlı olabildiği gibi, ara platformlarla üç kata kadar uygulama yapılabilir. İhtiyaç duyulması halinde katlar arası hidrolik asansör ile katlar arası malzeme ve yük transferi kolayca sağlanmaktadır.

Tamamen geçme olarak monte edilebilen elemanlarından oluşan bu sistem, seperatörler yardımıyla gözlerin istenen ölçülere bölünmesi, arka ve yanların kapalı olması bu raf sisteminin en önemli ve üstün özelliğidir.

Avantajları:

Çok çeşitli küçük ürün depolanmasını sağlar.
Birden fazla katlı yapılabilir. Depo hacmini verimli kullanır.
Asansör vasıtasıyla katlar arası yük taşınabilir.
Ürün çeşidine göre, yükseklik ve derinlikte esneklik sunar.
Adresleme ile ürünlere kolay ulaşım sağlar.
Kolay monte edilebilir.
Ürün göz ölçüleri değiştirilebilir. Gözler kendi içinde bölünebilir.
Arka ve yan taraflar kapalıdır.
İsteğe bağlı modül eklenip çıkartılabilir.

Reks Tipi Raflar

Bu raf sistemleri Otomotiv yedek parçalarının ve çok çeşitli hafif malzemelerin stoklanmasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Reks tipi raf sistemi genel olarak otomotiv sektörü yedek parça depolarında kullanılan bir depolama sistemidir. Özellikle çok fazla adresleme yapılacak olan projelerde bu rafların tercih edilmesi uygundur. Küçük ve çeşit sayısı fazla olan ürünlerin stoklanması için en uygun raf sistemdir.

Reks Tipi Raflar
Reks Tipi Raflar
Reks Tipi Raflar
Reks Tipi Raflar
Reks Tipi Raflar