Sürgülü Tip Raf Sistemi

Sürgülü sistem raflar hafif yükler için tasarlanmış, cıvatalı bağlantı kullanılmadan, elemanların birbirlerine sürülerek monte edildiği bir sistemdir. Geçmeli sistem olması montaj-demontaj kolaylığı sağlar. Genel olarak otomotiv sektöründe yedek parça rafı olarak kullanılan raf sistemidir. En büyük özelliği deponun yüksekliğine göre, bir katlı ya da iki katlı olarak ta uygulanabilmektedir.

Mevcut alanın en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Çok farklı kombinasyonlara izin veren modüler bir sistemdir. Otomotiv yedek parça veya herhangi başka bir iş kolunda, çok çeşit ürünlerin değişik stoklama pozisyonunda aynı yerde depolama ihtiyacı olduğu her sektörde kullanılmaktadır. Küçük ve çeşit sayısı fazla olan ürünlerin stoklanması için en uygun raf sistemdir.

Sürgülü sistem raflarda deponun yüksekliğine göre tek katlı yapılabildiği gibi, ara platformlarla üç kata kadar uygulama yapılabilir. İhtiyaç duyulması halinde katlar arası hidrolik asansör ile katlar arası malzeme ve yük transferi kolayca sağlanabilmektedir.

Stoklanacak olan malzemenin stoklama özelliklerine göre, çok alternatifli depolama imkanı sağlar. Bu raflar, cam rafı, uzun esnek parça rafı, kaporta rafı, amortisör rafı, tampon rafı, egzoz rafı, kapı kapak rafı orak adlandırılarak düzenlenebilir.

Bu raf sistemleri Otomotiv yedek parçaların, muhtelif ölçüdeki kutuların stoklanmasında ve aynı zamanda arşivleme sistemlerinde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Ayrıca, cıvatalı bağlantılar olmaksızın elemanların birbirlerine sürülerek takıldığı, ekonomik ve esnek uygulamalardır.

Avantajları:

Çok çeşitli küçük ürünler depolanabilir.
Birden fazla katlı üretilebilir. Depo hacmini verimli kullanır.
Çok çeşitli ölçülerde üretilebilme esnekliğine sahiptir.
Tüm ürünlere doğrudan erişim imkanı verir.
Ürün yerleştirme ve toplamada kolaylık sağlar.
Her ölçüde kutular için kullanılabilir.
İsteğe bağlı modüller eklenebilir.

Sürgülü Tip Raf Sistemi

Hafif malzemeler depolamak isteyen tüm firmalar için çok uygundur.Hızlı şekilde kurulumunun yapılabilmesi, operasyona hızla başlamak isteyen firmalar için bir avantajdır. En çok otomotiv sektöründe yedek parça rafı olarak kullanılmaktadır.Otomotiv yedek parça veya herhangi başka bir iş kolunda, çok çeşitli ürünlerin değişik stoklama pozisyonunda aynı yerde depolama ihtiyacı olduğu her sektörde kullanılmaktadır. Küçük ve çeşit sayısı fazla olan ürünlerin stoklanması için en uygun raf sistemdir.

Sürgülü Tip Raf Sistemi